Vislielākais burtu izmērs
Lielāks burtu izmērs
Burtu standarta izmērs

Palmu mājās notiks viena no teātra festivāla “Homo Novus” izrādēm “Koncerts augiem”
LU Botāniskais dārzs

Septembra sākumā Latvijas Universitātes Botāniskā dārza Palmu mājā viesosies Starptautiskais jaunā teātra festivāls “Homo Novus” ar izrādi “Koncerts augiem”.

Kas īsti ir augs – prece, eksponāts, lieta vai dzīva būtne? Šādu jautājumu sev un skatītājiem uzdod izrādes “Koncerts augiem” režisori Toms Treinis un Mārtiņš Zariņš, kas par piemērotāko un tematikai atbilstošāko izrādes norises vietu izvēlējušies LU Botāniskā dārza Palmu māju. “Koncerts augiem” integrē lekcijas elementus un oriģinālmūziku, kas radīta, izmantojot augiem piemītošajām uztveres sistēmas un to padziļinātu izpēti. Kā stāsta izrādes veidotāji, “Koncerts augiem” ir par augiem un priekš augiem, tādēļ, cilvēki esot tikai ciemiņi, kuru fiziskais, intelektuālais un emocionālais komforts pakārtots augu labsajūtai.

Izrādes autori ir Toms Treinis, Mārtiņš Zariņš, Pēteris Vīksna, dramaturgs Ivo Briedis. Izrādē piedalās aktieri Iveta Pole un Edgars Samītis. Izrādes notiks 4. un 6. septembrī

Toms Treinis un Mārtiņš Zariņš absolvējuši Latvijas Kultūras akadēmiju un šis ir viņu pirmais iestudējums profesionālu teātra režisoru statusā. Jau studiju laikā abi jaunie mākslinieki ir radījuši vērā ņemamus darbus gan Latvijā, gan ārzemēs. Mārtiņš Zariņš ir pazīstams arī kā mūziķis un komponists, bet Toma Treiņa diplomdarbs – Gunāra Priedes lugas “Zilā” iestudējums Nacionālajā teātrī ir nominēts “Spēlmaņu nakts” balvai kā gada labākā mazās formas izrāde.

Šogad  Starptautiskais jaunā teātra festivāls „Homo Novus” notiks jau 13. reizi, piedāvājot publikai divdesmit darbus - viesizrādes, jauniestudējumus, sadarbības projektus, kā arī bezmaksas lekciju, kino un koncertu programmu festivāla centrā, kas šogad pēc vairāku gadu pārtraukuma atgriežas Kaņepes Kultūras centrā. Festivāla centrālais motīvs šogad ir balss, uztvere un valoda, kas izrādēs tiek aplūkota gan kā jēdziens, gan kā viens no būtiskākajiem teātra radīšanas un rādīšanas instrumentiem.Ar pilnu festivāla programmu var iepazīties www.homonovus.lv

Par Latvijas Universitātes Botānisko dārzu

Latvijas Universitātes Botāniskais dārzs ir vecākais botāniskais dārzs Latvijā. Dārza 15 hektāru lielā brīvdabas teritorija, augu mājas un Tropu tauriņu māja nodrošina mājvietu ap 6000 dažādiem augiem, kā arī tauriņiem no Dienvidamerikas, Āzijas un Āfrikas tropiskajiem džungļiem, bet rīdziniekiem un pilsētas viesiem piedāvā skaistu pastaigu un kulturālas izklaides vietu. Gatavojoties Latvijas Universitātes Botāniskā dārza simtgadei 2022. gadā, tā rekonstrukcijas darbus atbalsta Borisa un Ināras Teterevu fonds..

LU Botāniskais dārzs atrodas Rīgā, Pārdaugavā, Kandavas ielā 2. Septembrī dārzs un Tropu tauriņu māja apmeklētājiem būs atvērti no plkst. 10.00 līdz 19.00. Ieejas maksa LU Botāniskajā dārzā septembrī: skolēniem ar klasēm – EUR 1.90, skolēniem individuāli – 2.40 EUR, studentiem un pensionāriem – EUR 2.90, pieaugušajiem – EUR 3.90. Bezmaksas ieeja: pirmsskolas vecuma bērniem, Latvijas Universitātes studentiem un darbiniekiem, I un II grupas invalīdiem. Plašāka informācija: www.botanika.lu.lv.