Vislielākais burtu izmērs
Lielāks burtu izmērs
Burtu standarta izmērs

10. Latvijas stādu parāde

19.04.2013.

Latvijas stādu audzētāju gada lielākie svētki.

2013. gada 3. maijā Siguldas Svētku laukumā uz 10. Latvijas stādu parādi pulcēsies vairāk nekā 100 Latvijas stādu audzētāju. Pulksten 11.00 pasākumu svinīgi atklās Latvijas Republikas Valsts prezidents Andris Bērziņš, Zemkopības ministre Laimdota Straujuma un pasākuma organizatori Stādu audzētāju biedrības (SAB) un Siguldas novada domes pārstāvji.

Latvijas stādu parāde ir pavasara apmeklētākais pasākums, kas katru gadu pulcina dārzkopjus un stādu audzētājus no visas Latvijas. Šogad Latvijas stādu parāde norisināsies Siguldā, Svētku laukumā 3. un 4. maijā no plkst. 9:00 – 18:00. Latvijas Stādu parādi organizē Stādu audzētāju biedrība sadarbībā ar Siguldas novada Domi. Tās mērķis ir popularizēt Latvijā audzētus stādus un to ražotājus, tāpēc šeit ir tikai Latvijā audzēti stādi un atšķirībā no citiem pavasara dārzu pasākumiem piedalās tikai stādu audzētāji no Latvijas.

Jau 10. gadu Stādu parādē piedalīsies arī Latvijas Universitātes rododendru selekcijas un izmēģinājumu audzētava "Babīte". Parādes apmeklētājiem būs iespēja iegādāties vairāk kā 50 dažādu rododendru sugu un šķirņu stādus.

Šis gads ir īpašs ar apaļo – desmito Stādu parādes jubileju, tāpēc pasākumu bez Latvijā audzētiem stādiem kuplinās plaša programma. Stādu parādes svinīgā atklāšana  notiks 3. maijā  plkst. 11.00, un to ar savu klātbūtni pagodinās prezidents  Andris Bērziņš un Zemkopības ministre Laimdota Straujuma. Pasākuma laikā Svētku laukumā norsināsies daudz un dažādas ar jubilejas faktu saistītas aktivitātes, kā arī,  lai iepriecinātu ikviena dārzmīļa sirdi, notiks dažādi papildus pasākumi.

Jubilejas konkursi

3. maijā notiks SAB, audžuģimeņu apvienības “Terēze”, draugiem.lv un žurnāla “Dārza Pasaule” kopīgi rīkoto konkursu noslēgums. Visas dienas laikā būs apskatāma sadarbībā ar draugiem.lv rīkotā fotokonkursa “Mans dārzs krāsās” 10 labāko darbu izstāde. Plkst. 12:00 notiks žurnāla “Dārza Pasaule” un SAB konkursa “Draudzīgākais stādu audzētājs” balsotāju izloze, kurā noskaidros laimīgo balvas ieguvēju starp visiem konkursa balsotājiem, bet plkst. 13:00 sāksies SAB un audžuģimeņu apvienības “Terēze” kopīgi rīkotā konkursa “Mans sapņu dārzs” fināls, kura laikā audžuģimenes komandā ar dārzu ierīkošanas speciālistiem, sabiedrībā pazīstamām personībām varēs cīnīties par labākā "Mini dārza" ierīkotāja titulu. 

Latvijā audzēti stādi un retumi izsolē

Jau ierasti pasākuma laikā ikviens varēs atrast sev derīgo stādīšanai no Latvijā audzētiem un lolotiem stādiem, kas piemēroti Latvijas klimatam un lepojas ar savu izturību un veselību. Kā katru gadu apmeklētājiem būs iespēja iegādāties īpašus augus stādu izsolē. Stādu izsoles sākumcena – 50 santīmi. Izsolē iegūtie līdzekļi tiks ziedoti profesionālo audžuģimeņu apvienībai “Terēze”.

Paraugdāzs, vīru un bērnu stūrītis

Svētku laukuma centrā atradīsies paraugdārzs, kur varēs smelties idejas un saņemt konsultācijas dārzu ierīkošanā, Siguldas kultūras nams rūpēsies par patīkamu un jautru noskaņu pasākuma dienās. Bērni varēs pārbaudīt savas prasmes dažādās radošās darbnīcās, bet Ghetto Games rūpēsies par dažādām atrakcijām un konkursiem bērniem.

Šogad parādi papildinās arī vīru stūrītis, kur vīri varēs atvilkt elpu un pārbaudīt savus spēkus vīrišķās nodarbēs. Fiskars un Husqvarna Latvija

Stādu garderobe

Šī gada jaunums – stādu garderobe. Tās uzdevums – padarīt pēc iespējas ērtāku stādu parādes apmeklējumu.  Stādu garderobē varēs gan iznomāt ķerras, ar kurām augus aizgādāt līdz automašīnām vai autobusiem, gan arī uz laiku atstāt augus drošās rokās, kamēr tiek apskatīta visa parāde.

Ja neizdodas visu iecerēto iegādāties pirmajā dienā, nevaj noskumt, to var apmeklēt arī nakmajā dienā, jo atšķirībā no citām dārzu izstādēm un pasākumiem, stādu parāde ikvienam interesentam divu dienu garumā ir pieejama bez maksas. Arī autostāvvieta vieglajām automašīnām un tūrisma autobusiem blakus Siguldas Svētku laukumam būs bez maksas.

3. maija dienas programma

11:00 – pasākuma atklāšana (piedalās LR Valsts prezidents un Zemkopības ministre)

11:30-12:00 – audžuģimeņu bērni veido TVNET logou no ZS “Bites” lolotiem ziediem

12:00-12:10  SAB un “Dārza Pasaules” konkursa “Draudzīgākais stādu audzētājs” izloze.

12:00 – stādu izsole (vada: Salaspils NBD direktors Andrejs Svilāns)

12:30-13:00 – konkurss Stādu audzētāju biedrības un Siguldas domes pārstāvjiem – Tallink kuģa maketa izveide

13:00-15:00 – audžuģimeņu konkursa “Mans sapņu dārzs” fināls (piedalās Latvijas ainavu arhitektu biedrības pārstāvji un Latvijā zināmi sportisti un mākslinieki)

16:00Garden Girl sieviešu apģērbu skate

Visas dienas garumā

  • Konkursa “Mans dārzs krāsās” labāko darbu izstāde
  • RTU kokrūpniecības studentu darbu izstāde un atrakcijas bērniem
  • Rīgas Amatniecības vidusskolas audzēkņu darbu izstāde
  • SIA “Laflora” kūdras skulptūru izstāde
  • Ghetto Games aktivitātes un konkursi.

Latvijas Stādu parādi organizē Stādu audzētāju biedrība sadarbībā ar Siguldas novada Domi.

Finasiāli atbalsta: Latvijas Valsts meži, Laflora, Vaderstad, AS “Tallink Latvija”, AB Daiļdārznieks.

Informatīvi atbalsta: žurnāls Dārza pasaule, dārzkopības portāls horti.lv, ziņu portāls TVNET, sociālais portāls draugiem.lv.

Balvas konkursos nodrošina: Stādu audzētāju biedrība, Laflora, Vaderstad, Husqvarna Latvija, Latfood, Latvijas Valsts meži, Siguldas golfa klubs un Reiņa trase.

Stādu audzētāju biedrība apvieno vairāk kā 100 stādu audzētājus no visas Latvijas, sākot no vismazākajiem līdz sabiedrībā labi zināmām, lielām kompānijām. Biedrība aizstāv Latvijas stādaudzētāju intereses, veicina stādaudzēšanas nozares attīstību Latvijā.

Vairāk – www.stadi.lv

Latvijas Stādu parāde ir ikgadējs pasākums, kas katru pavasari pulcina stādaudzētājus un dārzkopjus no visas Latvijas un ir unikāls ar to, ka apmeklētājiem piedāvā tikai Latvijā audzētus stādus.

Vairāk – www.staduparade.lv