Vislielākais burtu izmērs
Lielāks burtu izmērs
Burtu standarta izmērs

Stādu dienas Jelgavā

12.05.2017.

13. un 14. maijā pils parkā

Jau devīto reizi tiek organizētas Stādu dienas Jelgavas pils parkā 13. un 14. maijā vienviet pulcēs vairāk nekā 240 stādu audzētājus, dažādu sēklu, dārza tehnikas, darbarīku un citu dārza preču tirgotājus. Apmeklētājiem būs iespēja ne tikai iegādāties visu nepieciešamo dārza labiekārtošanai – sākot no stādiem līdz pat siltumnīcām, zāles pļāvējiem un motorzāģiem, bet arī saņemt profesionālu stādu audzētāju un citu dārza preču ražotāju un tirgotāju konsultācijas.
 

Pils parks un pagalms apmeklētājiem būs atvērts 13. maijā no pulksten 9 līdz 17 un 14. maijā no pulksten 9 līdz 15.
 

Stādu dienās ikviens atradīs ko interesantu, sākot no augļu koku un ogulāju stādiem, vasaras puķēm, ziemcietēm, garšaugiem un ārstniecības augiem, dekoratīvajiem kokiem un krūmiem, vīteņaugiem, skujeņiem un beidzot ar graudzālēm un dažādām sēklām.  Latvijas Universitātes Rododendru audzētava “Babīte” piedāvās vairāk kā 50 dažādas latvijas apstākļiem piemērotas rododendru sugas un šķirnes.

Augsnes uzlabošanai un bagātināšanai plašā piedāvājumā būs kūdras substrāti, minerālmēslojumi, augsnes maisījumi un mikrobioloģiskie mēslojumi. Būs iespēja izmēģināt un iegādāties augsnes skābuma (pH), karbonātu noteikšanas indikatorus un cietes – joda testu.

Pirmo reizi tirdziņā varēs iegādāties LLU Zemkopības institūtā izstrādāto šķidro lapu mēslojumu un hidrogēna kapsulas. Savukārt dārza apsaimniekošanas un labiekārtošanas darbu veikšanai varēs piemeklēt sev ērtākos dārza apavus un darba cimdus, kā arī iegādāties dārza motorizēto tehniku, darbarīkus, kurmju un žurku slazdus. Amatniecības sektorā apmeklētājus sagaida metāla, akmens un koka dārza dekori, mēbeles, grozi, šūpuļtīkli, dažādi pinumi, puķupodu ietvari un citas noderīgas lietas. 

Apmeklētājiem, kuri iegādāsies lielos augus, pārdevējs izsniegs caurlaidi, kas ļaus ar auto piekļūt tuvāk pilij un saņemt preci. Savukārt pirkumu līdz automašīnai palīdzēs nogādāt „Ķerru palīdzības dienests”, kurā darbosies Jelgavas brīvprātīgie jaunieši.

Stādu dienas ir notikums visai ģimenei, tāpēc paralēli tirdzniecības sektoram Pils saliņā darbosies “Bambino” atrakcijas bērniem un kafejnīca “Raganas Ķēķis”, kā arī uz skatuves kultūras programma, kurā piedalīsies tautas deju kolektīvi no Latvijas, Lietuvas un Igaunijas.