Vislielākais burtu izmērs
Lielāks burtu izmērs
Burtu standarta izmērs

Latvijas Stādu dienas 2014

08.05.2014.

10. un 11. maijā Jelgavas pils pagalmā un parkā

Latvijas Stādu dienas 2014 Jelgavas pils parkā šogad norisināsies no 10. līdz 11. maijam. Ņemot vērā to, ka šogad Stādu dienas iekrīt pārceltajā darba dienā, 10. maijā, darba laiks ir pagarināts, un tirgotāji visus puķu audzētājus, dārzkopjus, mazdārziņa apsaimniekotājus un zemes īpašniekus sestdien gaidīs no pulksten 9 līdz pat 19, savukārt svētdien, 11. maijā, no pulksten 9 līdz 15.

Jau tradicionāli Latvijas Stādu dienas Jelgavas pils parkā pulcēs profesionālus stādu audzētājus, dārzkopjus un ikvienu, kam tas ir vaļasprieks, kļūstot par plašāko stādmateriālu iegādes vietu Zemgalē.

Šogad Stādu dienās piedalīsies vairāk nekā 200 tirgotāji, kuri plašā klāstā piedāvās – vasaras puķes, ziemcietes, augļukokus, krūmus, dekoratīvos augus, skujkokus,  trifeles un vīnogulājus, LU Rododendru selekcijas un izmēģinājumu audzētava 'Babīte" piedāvās vairāk kā 60 dažādu rododendru sugu un šķirņu stādus. Dārza labiekārtošanai tiks piedāvāta dārza tehnika, pļāvēji, augsnes mēslojumi, darbarīki, kā arī dārza mēbeles, puķupodi un dārza dekori.

Domājot par tiem, kuri vēlas apgūt jaunas zināšanas dārza iekopšanā, aicinām apmeklēt bezmaksas lekcijas un pieredzējušu speciālistu konsultācijas LLU Studentu klubā. Šogad uzmanības centrā – dārza kompozīciju veidošana un mūžzaļie dzīvžogi. Lekciju laiki 10. un 11. maijā pulksten 10.30 lekciju „Idejas dārza kompozīcijai un ainavas sakārtošanai” lasīs ZRKAC lektore Mirdza Geidāne. Savukārt pulksten 12 lekciju par „Mūžzaļo dzīvžogu veidi, to nozīme, stādīšana un kopšana” lasīs lektors – Stādu audzētavas „Dimzas” vadītājs un Stādu audzētāju biedrības valdes priekšsēdētājs Andrejs Vītoliņš.

Apmeklētājiem, kuri iegādāsies lielos augus, tiks piešķirta caurlaide no pārdevēja, kas ļaus piekļūt tuvāk pilij ar savu auto un pirkumu līdz automašīnai palīdzēs nogādāt „Ķerru palīdzības dienests”, kurā aktīvi darbosies Jelgavas brīvprātīgie jaunieši.

Stādu dienu apmeklētāji auto aicināti novietot vai nu speciāli iekārtotajā stāvlaukumā pļavā pretī pilij vai pilsētā. Svarīgi autovadītājiem zināt, ka auto nevarēs novietot Pils salas ielas malās, arī stāvlaukumā pie pils ir ierobežots vietu skaits. Vairāk par automašīnu novietošanu: www.jelgava.lv

Jau tradicionāli paralēli tirgum sarūpēta kultūras programma, kas šogad no pils pagalma "pārcelta" uz Pils saliņu. 10. maijā no pulksten 10.30 uzstāsies dejotāji "Diždancis", "Skalbe", "Kalve", "Zemgaļi", "Ieviņa", senioru dāmu kolektīvs "Rudens rozes", folkloras kopa "Dimzēns". Svētdien, 11. maijā, par kultūras programmu gādās deju kolektīvi "Lielupe", "Jaunība" un "Rota".


Informācija sagatavota
Jelgavas pilsētas pašvaldības iestādē „Kultūra”