Vislielākais burtu izmērs
Lielāks burtu izmērs
Burtu standarta izmērs

Nedēļas nogalē Latvijas Stādu parāde Siguldā

27.04.2016

30. aprīlī un 1. maijā, Siguldas Svētku laukumā notiks 13. Latvijas Stādu parāde, aicinot apmeklētājus no tuvākām un tālākām pilsētām un valstīm. Stādu parādē piedalās tikai stādu audzētāji no Latvijas, tā popularizējot un izceļot Latvijas stādu audzēšanas nozari.

Latvijas Stādu parādi atklās Zemkopības ministrs Jānis Dūklavs, Stādu audzētāju biedrības valdes priekšsēdētājs Andrejs Vītoliņš, LOSP valdes priekšsēdētājs Edgars Treibergs, A/s Latvijas Valsts meži direktora vietniece Laima Zvejniece, kā arī Siguldas novada Domes priekšsēdētāja vietnieks Jānis Zilvers.

Apmeklētāji iedvesmu varēs smelties ne tikai no Latvijas audzētavām, kuru skaits pasākumā būs rekordliels, bet arī no Svētku laukuma centrā ierīkotā miera dārza – takas un jauno šķirņu un augu izstāde no Latvijas audzētājiem, kas organizēta sadarbībā ar SIA “Onava”. Par patīkamu un jautru noskaņu pasākuma dienās rūpēsies Siguldas novada Kultūras centra speciālisti.

Parādes laikā notiks dažādas akcijas, viena no tām “Iesēj priedi Siguldā” tiks rīkota sadarbībā ar Siguldas novada Domi, A/s Latvijas Valsts meži, SIA Laflora, kur katram apmeklētājam būs iespēja iesēt priežu sēklu, kas pēc gada tiks iestādīta mežā. Sēšanas darbus palīdzēs organizēt Bulduru Dārzkopības vidusskolas audzēkņi.

Stādu parādē piedalīsies arī Valsts augu aizsardzības dienests, kas konsultēs un stāstīs apmeklētājiem par karantīnas organismiem un augu pasēm, tāpat būs iespējams saņemt konsultācijas arī par nekarantīnas organismiem, proti, biežāk izplatītākajām augu slimībām un kaitēkļiem.

Pirmajā pasākuma dienā norisināsies tradicionālā reto stādu izsole, kurā iegūtie līdzekļi tiks ziedoti diviem mērķiem – labdarības organizācijai “Eņģeļu koks” un biedrībai “Ar sirdi delnā”, kuru stendi arī atradīsies pasākumā. Abas pasākuma dienas norisināsies konkursi apmeklētājiem, sadarbībā ar FISKARS, žurnāliem “Dārza Pasaule” un “Ilustrētā Junioriem”. Visiem apmeklētājiem būs pieejama ķerru noma, augu ērtākai nogādāšanai līdz automašīnām vai autobusiem.

Latvijas Stādu parāde 2016

Kur? Siguldas Svētku laukumā

Kad? 30. aprīlī un 1. maijā no plkst. 9:00-18:00.

Parāde piedāvās:

 • Latvijā audzētu stādu izstādi-gadatirgu.
 • Amatnieku un mājražotāju gadatirgu, dārza preces un tehniku.
 • Paraugdārza apskati Svētku laukuma centrā.
 • Jaunāko augu šķirņu izstādi.
 • Retu un neparastu formu stādu izsoli 30. aprīlī.
 • Konkursa “Mana ciemata dārzs” finālu 30. aprīlī.
 • Konkursi apmeklētājiem.
 • Kalsnavas arborētums priecēs bērnus un pieaugušos ar dažādām atraktīvām un izglītojošām spēlēm.
 • Apmeklētājiem Siguldā būs iespēja baudīt nobraucienu pa rodeļu trasi un braucienu ar trošu vilcienu (maksas pasākumi).
 • Par jautrību, noskaņu un priekšnesumiem rūpēsies Siguldas novada kultūras speciālisti.
 • Piepūšamās atrakcijas bērniem (maksas pasākums).
 • Pasākums apmeklētājiem divu dienu garumā bez maksas.

 

Vairāk informācijas www.staduparade.lv
Seko Stādu parādēm:

https://www.facebook.com/plantparade

https://www.twitter.com/@Stadu_Parade

http://www.draugiem.lv/staduparade/

Organizē: Stādu audzētāju biedrība sadarbībā ar Siguldas novada domi
Atbalsta: SIA „Laflora”, A/s “Latvijas Valsts meži”, TALLINK, FISKARS, KRONUS, SIA “Silja”, Bulduru Dārzkopības vidusskola, Bulduru skolas attīstības biedrība
Informatīvais atbalsts: ziņu portāls Delfi.lv, ziņu portāls Tvnet.lv, Dārzkopības portāls www.horti.lv, žurnāls “Dārza Pasaule”, draugiem.lv

 

 

Informācijai:

Sabīna Alta

Latvijas Stādu parādes direktore

Tālr.: +371 29182962

E-pasts: sabina@staduparade.lv

www.staduparade.lv